Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mládežnický hokej očima Jardy Jágra

Mládežnický hokej očima Jardy Jágra, aneb spoléhat jen na hokejový talent nestačí...
Stejně tak je podle něj nesmírně důležité, aby si mladí hráči uvědomili, že bez tvrdého tréninku a přidávání si, nemůžou být v žádném případě konkurenceschopní. „Naše země není až tak veliká, abychom mohli spoléhat jenom na talent.
Je třeba navíc dobře zaplatit kvalitní mládežnické trenéry a nechat je trénovat. Hokej je kolektivní sport, při němž výkon hráče je závislý od výkonu spoluhráče.
Proto se hráči v mládí musí naučit pokoře, disciplíně a odevzdat maximum nejen pro sebe, ale i pro druhého. Hráč si musí být jistý, že se může na svého spoluhráče stoprocentně spolehnout," upozorňuje Jágr. 
„A k tomu, aby se to naučili, je potřeba i někdy, aby trenér zvýšil hlas. Jestli se to hráčům a jejich rodičům nelíbí, bylo by možná lepší, aby svoje děti místo na hokej přihlásili do kroužku vyšívání...
S námi se zamlada taky nikdo nemazlil," píše ve svém článku Jaromír Jágr, t.č. hráč New Jersey Devils.

Žádáme rodiče, aby se tímto pravdivým tvrzením řídili. Rozumní rodiče se nejdříve podívají, jak jeho ratolest pracuje při trénincích, jakou má tréninkovou docházku a zda zmíněný hráč odvádí při trénincích a zápasech maximum. Pak až se vyjadřovali k nominacím hráčů, k trenérům či výkonům jiných hráčů týmu.

 

Zde tréninky od Jardy Jágra pro hráče :

http://www.youtube.com/watch?v=TwBVT7iGB1s

http://www.youtube.com/watch?v=2f0g_eGlT1U